Robin WilliamsI

Robin McLaurin Williams

8,8
55 901 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robin Williams

Piszą, że przyczyną śmierci było uduszenie (prawdopodobnie samobójstwo przez powieszenie). Tylko, że w wyniku powieszenia się człowiek nie umiera na skutek uduszenia tylko przerwania rdzenia kręgowego. Już nie wiem co o tym myśleć. Lekarzem nie jestem ale tyle wiem, że wieszając się, człowiek się nie dusi.

karolina922

Jeżeli ma się za krótką linę to się umiera w sku.tek uduszenia

karolina922

I tu ciekawostka w wyniku powieszenia można zginąć w dwojaki sposób wszystko opiera się na zależności długość liny masa denata i tak układ tych dwóch proporcji może doprowadzić zarówno do śmierci przez uduszenie lub przerwanie rdzenia kręgowego.

bobq

No może rzeczywiście tak jest, ale chyba jednak uduszenie zdarza się rzadziej.

karolina922

Nie zdarzają się rzadziej. W obecnych czasach prawie nigdy w wyniku powieszenia nie zdarzają się przerwania rdzenia. No, chyba że gdzieś wykonują jeszcze taką karę śmierci i mają zapadnie, takie jak na filmach o dzikim zachodzie.

karolina922

To już kolejny aktor, który umiera "w dziwny sposób"...

wmbco

Których masz jeszcze na myśli?

karolina922

Chociazby David Carradine, albo ta Bartusiak i wielu innych,bo aktorzy to w wiekszosci cpuny.

wmbco

Wiele aktorow umiera z przedawkowania,albo popelnia samobojstwo pod wplywem narkotykow pozniej te informacje nie sa niedpuszczane do mediow przez wytwornie fimowe ,zeby nie wyszlo na jaw,ze to cpuny i wychodzi smierc w tajemniczych okolicznosciach.

karolina922

Wieszając się, człowiek może się udusić. Żeby przerwać rdzeń kręgowy, długość sznura musi być bardzo dokładnie wyliczona - bierze się pod uwagę masę i wzrost skazanego. Jeden ze zbrodniarzy hitlerowskich (chyba Frank, ale pewności nie mam) był wieszany 3 razy, bo kat wyliczył złą długość sznura.

"Uduszenie gwałtowne jest to skutek działania
zewnętrznego czynnika fizycznego powodującego
mechaniczne uniemożliwienie wymiany gazowej tj.
przenikania tlenu do krwi. "

"(...) najbardziej chyba klasyczna
systematyka dzieli uduszenia: na zagardlenia (...)"

" Zagardlenie, czyli uduszenie polegające na działaniu
ucisku na narządy szyi ma trzy podstawowe postacie, a
to powieszenie, zadzierzgnięcie i zadławienie.
Powieszeniem jest ucisk szyi przy użyciu pętli zaciskanej
ciężarem zwisającego ciała. Zadzierzgniecie z kolei to
ucisk pętli zaciskanej siłą ludzkiej ręki, a zadławienie
polega na ucisku na szyję bezpośrednio ludzką ręką."

Jak widać, jeśli przyjąć samobójstwo, Williams mógł zarówno się zadzierzgnąć, jak i powiesić.

Zainteresowanych odsyłam do linków:

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=36&ida=3743 (o zadzierzgnięciu)

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=36&ida=3638 (uduszenie gwałtowne)

albo do podręczników medycyny sądowej.

niunia123_filmweb

To był Amon Goeth, nie Hans Frank.

karolina922

Powiesić człowiek może się nawet na leżąco.Powieszenie klasyczne to nic innego jak odcięcie tlenu do mózgu(zwykłe zaśnięcie na wieki) a tutaj polecam artukuł. http://www.kryminalistyka.fr.pl/forensic_przyczyny_powieszenie.php

karolina922

Dlatego że źle sie powiesił. Jak sie ktos źle powiesi to sie udusi, a jak sie dobrze piwiesi, to ułameczek sekundy i pos sprawie, bez bólu. Pyk i koniec.

Protezunia

Jeżeli już wchodzimy w strefę samobójstwa "powieszenie"to muszę ci napisać ,że strasznie pusta jesteś.Ludzie którzy popełniają samobójstwo przez" powieszenie się" nie łamią sobie rdzenia kręgowego, tylko przerywają dostęp tlenu do mózgu i w efekcie zasypiają. .Metoda łamania rdzenia kręgowego była stosowana przy egzekucji.Zanim coś napiszesz pomyśl.

victor1992

Pierwsze pytanie. Czemu jestem pusta?
Drugie pytanie. Gdzie ja pisałam cokolwiek o rdzeniu kręgowym i jego łamaniu ?
A po trzecie myślę nad tym co ty napisałeś. I może to ty powinieneś pomyśleć. Nie uważasz?

Protezunia

To fakt przesadziłem pisząc ,że jesteś pusta .Przepraszam ,poniosło mnie.Nie napisałaś bezpośrednio, ale szybka śmierć przez powieszenie " bez bólu. Pyk i koniec."wiąże się ze złamaniem kręgu.

victor1992

To ty piszesz bzdury i jeszcze obrażasz dziewczynę, która prawdę napisała.. Bo przy poprawnym powieszeniu się wszystko trwa sekundę. pękają kręgi szyjne i aorta, krew i tlen przestaja byc rozprowadzane w ciele i koniec trwa to sekundę do momentu zgonu. Uduszenie się następuje przy złym powieszeniu. - gdy nie przerwie się to co ma się przerwać, pętla się zaciska i nstępuje "zwykłe" uduszenie - przez brak dopływu tlenu do mózgu- do momentu zgonu trwa to kilka minut.

Fascynujące jest to jak przy takim elementarnym braku wiedzy każesz innym myśleć i twierdzisz ze to inni są puści.

robokob

Właśnie potwierdziłeś to ,że chcąc zabłysnąć niestety zgasłeś dość szybko.Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

karolina922

jak stoisz na krzesle i nagle z niego skoczysz to lina zerwie kręg. Ale on miał pozycje bardziej siedzącą, pasek był przytwierdzony miedzy drzwi a framugę, wiec żadnego skoku nie było, udusił sie, po prostu nie wisiał, dotykał ziemi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones